Advertisement

yikama setlerI c 39

PDF Yazdır E-Posta

Yıkama Setlerini İncelemek ve Satın Almak için Tıklayınız


Yıkama seti özellikle bayan kuaförleri için olmazsa olmazdır. Ancak son zamanlarda erkek kuaförleri ve bazı berberler de yıkama seti talebinde bulunmaya başlamışlardır. Özellikle berber tezgahlarına entegre olan lavobolar öne eğilme zorunluluğu yaratmaktadır. Bugüne kadar alternatifi olmadığı için süregelen uygulama artık berberlerin de yıkama seti kullanma girişimleri ile alternatif bulmaktadır.

Yıkama setleri genelde 2 gruba ayrılır. Fiber başlıklı yıkama setleri ve seramik başlıklı yıkama setleri olarak adlandırılan bu 2 grup, başlıklarının ham maddesi ile adlandırılırlar. Fiber başlıklı yıkama seti daha hafifi ve fiyat olarak da daha ekonomik ve ucuz olan yıkama seti türüdür.
Seramik başlıklı yıkama setleri ise kalitelerine göre 1. sınıf ve 2. sınıf olarak nitelenebilir. Kaliteli 1. sınıf seramik bir yıkama seti nin başlık bölümü beyaz pürüzsüz ve hasarsızdır. 2. kalite seramik yıkama setlerinde ise seramiğin kalitesi daha düşüktür, renk ve yüzey konusunda da homojen değildir.

Yıkama Seti Kullanımı

 Yıkama seti kullanımında temizlik ve kuruluk çok önemlidir. Yıkama seti nemli bir bölgede bulunduğu içinbaşlık dışındaki parçalar nemin tahribatı ile karşı karşıya kalabilir. Her ne kadar boya ve kaplama materyal ile nemden yalıtılsa da meydana gelebilecek çizik ve zararlar nemin zarar vermesine neden olabilir. Bu nedenle bir yıkama setil ile çalışılırken suyun başlık dışına taşmaması ve yıkama setinin içindeki tesisatta bir sızıntı olmamasına dikkat edilmelidir.
Ayrıca fiber başlıklı yıkama setlerinde suyun içindeki kiraç nedeniyle beyaz lekelenmeler, izler oluşabilir. Yıkama seti bu izlerin ortaya çıkmaması için her akşam durulanmalı ve kurutulmalıdır.